Bir bahar sabahı..

En sonunda biten bir proje ile uykusuzluk dolu günler birkaç günlüğüne dahi olsa bitti. Son iki gün hiç uyumadıktan sonra günlerce uyuyacağımı zannetmişim ama az uyuma alışkanlığı yakayı bırakmıyor, normal uzunlukta bir uykudan sonra tekrar gayet iyiyim.

Bu blog da dahil olmak üzere bir süredir kendimle ilgili herhangi birşeyle uğraşamıyorum maalesef. Daha Sezen Aksu için bir site yapacaktım, zaman denilen nehir çok hızlı aktığı için maalesef kısa vadede çok uğraşabilecek gibi durmuyorum. Boş zamanlarda okunacak, yazılacak ve yapılacak daha çok şey var.

Uzun süredir evden çıkmadığım için aynı zamanda kışın bitişi ile yazın gelmeye başlayışı arasındaki kısmı da birazcık kaçırdım galiba. Bu bahar gecesini, sabahını ve akşamını kendime ithaf ediyorum..

Bu arada geçen duyduğum bir şeye epeyce şaşırdım, birisi senelerdir sadece benim kullandığım delizeka nicki domain olarak almak istemiş de başaramamış. Meğer delizeka nickim çok meşhur olmuş da ben farkına varmamışım. Delizeka kelimesinin ortaya çıkışının üzerinden sanıyorum en az bir 8-9 sene geçti. Ruhuma sinen bir mahlas ardığım dönemde konuyla alakasız bir şekilde ilk defa bana ‘delizeka’ diyerek nickin doğuşuna neden olan kişiye de teşekkür eder, hayatında mutluluklar dilerim. İfadeyi ilk olarak kullandığım dönemlerde google da delizeka diye aratınca hiç birşey çıkmıyordu ve bu nicki kullandığımı öğrenenler ‘aa gerizeka gibi, ne kadar saçma’ filan demişlerdi. Bir süre sonra bu arkadaşların bazılarını e-kolay da delizeka nicki ile bilumum oyunları oynarken yakalamış ve yüzlerinin kırmızılığını büyük bir zevk ile izlemiştim.

Uzunca bir süre nick sadece benimle ilişkilendirildi, internette de kopya delizekalar çoğalmamıştı henüz. Sonraları google bana bazı arkadaşlık sitelerinde bu nickin kullanıldığını söylemişti, nickin başka biri tarafından kullanılmasına değil ama seviyesiz bulduğum bir arkadaşlık sitesinde kullanılmasına üzülmüştüm, çünkü beni tek delizeka bilenler ola ki bu gibi sitelerde üyeliğim olduğunu zannedebilirlerdi.

Sonraları sosyomat gibi birçok sitede ve birçok forumda gördüm nicki. Delizeka nicklerini hakkaten düşünerek bulmuşlarsa kendilerini tebrik ederim ancak bence copy-paste yapmaya meyilli bir millet olduğumuz için bu delizekaların bir yerde gördükleri bu nicki çaldıklarını.. ahem pardon.. aldıklarını düşünüyorum.

Altı üstü bir nick yahu ne var bunda diyebilirsiniz, amma ve lakin kardeşim google hala çıkardığı sonuçların yüzde 90 sınında beni işaret ederken, bu kabullenemediğim şeyler söyleyen, beğenmediğim tasvip etmediğim bazı sitelere üye olan bu zat-ı muhteremler yüzünden bana yanlış yargılarla bakılacak diye çekinmekteyim. İnternetin böylesi özgür bir yer olduğunu bilen var bilmeyen var.

Neyse geçelim bu bahsi..

Delizeka.com ne oldu ne olacak diye merak buyuranlar varsa, ‘ne geliyor acaba’ diye soranlar varsa aranızda, merakınızı maalesef gidermeyeceğim, birşeyler geliyor, geldiğinde bir süre sonra herkesin geldiğini anlayacağını düşünüyorum.. Güzel bir proje olacak, uzun süredir ne yapsam bu delizeka.com’a diye düşünürken aklıma gelen bir projeyi arkadaşlarım delizeka.com diye isimlendirmek istediler ben de kabul ettim. Yakında görürsünüz, üye olursunuz falan filan..

Bu arada elimde enfiye.com var, bilenler bilir enfiye’nin tam olarak ne olduğunu. Şöyle bağımlılık yapan, insanın solunum yollarını açan, ferahlatan internet sitesi projeleriniz varsa gönderin değerlendireyim.

Neyse bu kadarlık yeter, bir bahar sabahı yazdıklarım yazacaklarım bu kadar..

Benzer Konular

2 yorum

  1. “delizeka” nicki sizindir Uğur bey.
    Kimse bilmezken ve daha önce kimse bulmamışken bu orijinal isim söylendiğinde ilk duyanlardan biri de ben idim.

    1. “delizeka”nın telifi, bu ifadeyi ilk bulup, bana yakıştırana aittir aslında. Kendime yakıştırdığımdan değil, yakıştıranın hatırını ve hatırlattıklarını önemsediğim için sahiplenmiş idim. Sonrasında herkes tarafından söylenilince, üzerime yapıştı zaten. Bu takma ad bana hep güzel şeyleri ve güzel zamanları hatırlattı ve hatırlatmaya da devam ediyor. İsmin asıl müellifi birgün bunu benden alıncaya dek, ismimin önüne koymaya devam edeceğim. Bu isim ve hatırlattıkları benim için hep özel kalacak.

      Yıllar sonra, “bu ismi ilk duyanlardan biri”nden mesaj almak da güzel…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir